KONST / Litografier / Färglitografi 13095157
nr 1309 5157
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Tryckt signatur, 59x96, Flicka med fågel. Ej signerad
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 24 februari 2020
kl 19:24:58
21/2 21:24:45
100 kr
24/2 11:03:15
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman